top of page

Аналіз роботи за 2019-2020 навчальний рік :

https://drive.google.com/drive/u/0/my-drive

 

         

            Звіт завідувача за 2019-2020 навчальний рік:

  Дошкільний заклад є закладом комбінованого типу з 12-годинним перебуванням дітей за п’ятиденним робочим тижнем, проектна потужність  11 груп на 210 дітей. В закладі працюють 11 груп: 2 групи для дітей раннього віку та 9 груп для дітей дошкільного віку, в тому числі 4 групи для дітей з особливими освітніми потребами . За мовним режимом всі групи україномовні.

   Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється завідувачем упродовж календарного року після реєстрації дитини на платформі блокчейн за посиланням https://sadok.bloqly.com тана підставі заяви батьків, або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження дитини.

Заклад працює за гнучким режимом, який враховує вікові та індивідуальні особливості дитини, всі можливі нестандартні ситуації.

У закладі працює 48 працівників, у тому числі адміністративного персоналу – 3, педагогічного –25, обслуговуючого – 20 осіб.

Керівник дошкільного закладу здійснює контроль за всіма аспектами роботи закладу а саме:

  • представляє заклад в усіх державних органах;

  • укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

  • у межах своєї компетентності видає накази та розпорядження, контролює їх виконання;

затверджує правила внутрішнього розпорядку, посадові інструкції за погодженням з профспілковим комітетом;

  • забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних норм, вимог безпеки життєдіяльності дітей та педагогів;

  • забезпечує якісний рівень дошкільної освіти, дотримуючись державного освітнього стандарту;

  • надає фахову  допомогу родинам у вихованні і розвитку дітей.

До складу педагогічного колективу входять досвідчені фахівці: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, 2 музичних керівника,                    17 вихователів, 3 асистентавихователя.

За підсумкамироботидошкільногонавчального закладу № 129 у 2019-2020навчальномуроці  проблему, яку було поставлено перед педагогічнимколективом і завданнявиконані частково у зв'язку з введенням карантину в березні 2020.

Педагогічний склад переорієнтувався на опосередковану роботу через INTERNETпростір , але вік вихованців не дозволяє робити спілкування тривалим. Тому в процес були задіяні батьки. Як проходив освітньо-виховний процес під керівництвом батьків , педагоги не мали змоги промоніторити, за виключенням фото звітів.

Отже, робота дошкільного закладу була ефективною і забезпечувала взаємодію та скоординованість зусиль усіх учасників педагогічного процесу через активні та інтерактивні форми роботи. Запровадження інноваційних технологій дали такі результати:

*збагатився  рівень  економічної компетентності дітей;

 

*поліпшився рівень професійної компетентності педагогів, їх творчого потенціалу, заохочення до інноваційної діяльності;

 

*стали більш творчими  підходи до роботи з дітьми з ООП ,постійно підбираються  належні умови для розвитку  потенціалу дитини;

 

*більш свідомим стало відношення педагогів та вихованців до екологічного простору;

 

*виріс рівень життєвих навичок дитини – дошкільника;

                                                                                           

* розкритий дітям навколишній предметний світ духовних і матеріальних цінностей як частини загальнолюдської ,що є основою для розвитку соціально доцільної поведінки.

Згідно з законами «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мову», «Про охорону дитинства», Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Дитина в дошкільні роки», додаткової програми для старшого дошкільного віку «Впевнений старт» формувався зміст роботи дошкільного закладу.

Протягом року педагогічний колектив працював над проблемоюгармонійного розвитку дитини відповідно до сучасних вимог Державного стандарту освіти.

 Зусилля педагогічного колективу в 2019 – 2020 навчальному році було спрямовано на формування навичок екологічного, економічного й соціально доцільної ,нової моделі поведінки і звичок дітей дошкільного віку через впровадження сталого розвитку ,спрямування роботи педагогічного колективу на розвиток економічного виховання з метою адаптації дитини дошкільника до життя в сучасному світі,організацію діяльності інклюзивних груп через створення умов якісного інклюзивного навчання.

 З початку навчального року були створені такі умови:

*педагогами розроблені чіткі перспективні плани роботи, згідно вимог Базової програми розвитку дитини «Дитина », «Україна - моя Батьківщина», «Впевнений старт»;

*  планомірно проводилась робота щодо покращання матеріально-технічної бази дошкільного закладу;

*  робота з організації освітнього процесу носила науково-методичний і пошуковий характер та була побудована на діагностичній основі;

* були сладені ІПР для дітей з особливими освітніми потребами та плани корекційних робіт з вузькими спеціалістами;

* проходило знайомство з новими програмами.

    З березня місяця 2020 року педагогічний колектив зіткнувся з проблемою переходу на дистанційне спілкування з батьками вихованців. Для вихованців вихователі знімали відео-роліки з освітнимицікавинками, але в повній мірі надати знання та реалізувати поставленні завдання не вдалось.

Унеможливилось проведення моніторингу розвитку дітей дошкільного віку в травні 2020.

Питання  формування навичок  екологічного, економічного й соціально доцільної ,нової моделі поведінки і звичок дітей дошкільного віку через впровадження сталого розвитку були розглянуті на педраді «Становлення екологічно , й соціально доцільноїповедінки дітей  в контексті освіти для сталого розвитку» у лютому 2019, якій  передувала велика попередня робота. Було організовано взаємовідвідування педагогами занять у всіх вікових групах з ознайомлення з навколишнім світом,поставлене завдання поповнення розвиваючого предметно – ігрового середовища економічного , валеологічного змісту,  оформлення куточків для батьків « Моральні орієнтири для дошколят", «Гармонійний розвиток дитини»,діагностика рівня сформованості знань про предметний світ, що оточує дітей, про корисне та шкідливе для природнього середовища тощо.

Педагоги керувались парціальною програмою «Дошкільнятам –освіта для сталого розвитку» ,обговорили нові методи розвитку пізнавальної активності та розширення світогляду дошкільнят.

   Невід’ємним була робота з організації діяльності інклюзивних груп через створення умов якісного інклюзивного навчання, а саме : визначення особливих освітніх потреб дитини, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, створення інклюзивного освітнього простору, надання освітніх ,психолого- педагогічних  та корекційно-розвиткових послуг.

Проводились засідання команди супроводу, метод години з питання роботи дітей з ООП, де проходив пошук нових підходів, ідей до залучення вихованців та їх батьків до навчально-виховного процесу та комунікативного простору. Був проведений семінар-практикум «Педагогічний супровід дітей з ООП. Методи і форми роботи в інклюзивній групі дитячого садка.»

Питання економічного виховання з метою адаптації дитини дошкільника до життя в сучасному світі розглядалось на педраді «Формування економічної компетенції дошкільника засобами гри». Педагоги були ознайомлені з проектом «Афлатот», розробляли економічні ігризадлястворення оптимальних умов для реалізації завдань предметно-практичної діяльності та ефективних методів і прийомів формування у молодшого  покоління економічного мислення.

Спрямовуючи навчально – виховний процес на виконання головних завдань адміністрацією ДНЗ протягом року здійснювались різні форми контролю щодо організації ефективності  освітньо – виховного процесу дошкільного навчального закладу. Контроль та керівництво за виконанням програмних вимог здійснюється у формі спостережень та безпосереднього спілкування з дітьми, перегляду і затвердження планів, наданням педагогам практичної допомоги.

 

 

Охорона життя, зміцнення та збереження психічного та фізичного здоров’я вихованців – важливий напрямок роботи дошкільного закладу. Організація харчування ведеться відповідно до вимог Інструкції з харчування дітей (зі змінами), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227 та здійснюється Товариством з додатковою  відповідальністю "Маріупольський комбінат дитячого харчування».

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники закладу суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Роботу харчоблоку контролюють завідувач, старша медична сестра, батьки.

Різноманітність харчування в дошкільному закладі, ефективне використання фізкультурно-оздоровчої системи, дотримання повітряного режиму і достатньої тривалості прогулянок сприяє зменшенню

захворюваності дошкільників. Ретельно проводиться робота з батьками з питань оздоровлення та укріплення імунної та психічної систем у дітей.

Основною проблемою, над якою працює колектив дитячого садка є «Гармонійний розвиток особистості дитини в період дошкільного дитинства та старту до шкільного життя в умовах безперервної освіти».

Головною метою закладу є забезпечення прав громадян на здобуття дошкільної освіти та надання якісних освітньо - виховних послуг вихованцям, в тому числі дітям з ООП, створення сприятливих умов для фізичного, розумового та психічного розвитку дітей, закладання основ компетентностей дитини-дошкільника, формування шкільної зрілості (розумової, соціальної, емоційної),виховання дитини патріота,любові до рідного краю,України.

Належне місце в діяльності закладу займає співпраця зі школою №16. Педагоги постійно спілкуються з колегами, проводять спільні  заходи .

В дитячому садку створені оптимальні психолого-педагогічні умови для підвищення якості навчання дітей державною мовою, формування мовленнєвого спілкування в сім’ї, для розвитку пізнавальної сфери дітей раннього віку, для повноцінного розвитку дошкільників, підготовки їх до шкільного життя. Зусиллями адміністрації дошкільної установи та школи розроблено та впроваджується план спільних заходів із використанням інтерактивних форм роботи, що сприяє позитивній та легкій адаптації дошкільників до школи. Проводяться загальні та групові батьківські збори, на які запрошуються вчителі початкових класів. В старших групах є куточок «Скоро в школу», розроблений комплекс занять з відповідною назвою.

Силами завідувача та педагогів закладу розроблені заходи щодо забезпечення умов розвитку, оздоровлення й соціального захисту дошкільників. Педагогами складено банк даних дітей, які мешкають у закріпленому за дошкільним закладом районі. Двічі на рік здійснюється соціально-педагогічний патронат сімей в яких виховуються діти, що не відвідують дитячий садок.

Значна увага приділяється покращенню матеріально-технічної бази дошкільного закладу. Приміщення і територія оснащені необхідним інвентарем, відповідають нормативним вимогам.

Спільна і чітка робота з загальносадовою батьківською радою, груповими батьківськими комітетами дала можливість зробити:

  • косметичні ремонти в деяких  групах;

  • прикрасити музичну залу сучасним декором;

  • розробити фотозони до значних свят.

 

Приміщення і територія дошкільного закладу оснащені всім необхідним інвентарем та обладнанням, яке перебуває у доброму стані, за необхідністю своєчасно ремонтується.

Територія дитячого садка має доглянутий вигляд. Озеленення ділянок достатнє, складається з дерев, кущів, квітів. Колектив дошкільного закладу дбає про збереження та щорічне збільшення зелених насаджень на території дитячого садка.

Керівник і колектив дошкільного закладу опікуються підтримкою високого іміджу та позитивної громадської думки про діяльність закладу.

Заклад інформаційно відкритий , тому в мережі FACEBOOK активно ведеться сторінка закладу, де всі охочі можуть довідатись про життя ЗДО.Заходи, які були розроблені та впроваджені в діяльність установи стали запорукою того, що дошкільний заклад користується великим попитом серед батьківської громади.

З метою підняття рейтингу дошкільного закладу проводиться робота зі

ЗМІ. На Маріупольському телебаченні були висвітлені відкриття закладу після карантину,  процес організації харчування.

Кожна вікова група має екологічні знаки, куточки природи, в яких знаходяться різноманітні кімнатні рослини з яскравим виглядом та чіткою будовою, характеристикою про кожну рослину; в наявності календарі погоди, моделі пор року, частин доби, тижня, які відповідають віковим можливостям дітей даної групи.

Дошкільний заклад комплексно реалізовує завдання екологічного виховання.Робота здійснюється згідно з перспективним планом. Кожного тижня передбачені заняття з ознайомлення з оточуючим та ознайомлення з природою. Тематика і спрямованістьпротягоммісяця носить різноманітний характер. Згідно з планом вониможуть бути комплексними, інтегрованими, тематичними. Заняття дуже вдало інтегруються з музикою, зображувальною діяльністю, валеологією, поєднуються з правовими знаннями.

Вроботі з виховання національної самосвідомості у дітей вихователі активно зверталися до джерел народного буття, історіїукраїнського народу, традиційної обрядовості, фольклорного та етнографічного багатства. Педагоги широкозастосовували в своїйроботі з дітьмирізноманітніформиорганізаціїдітей: заняття (тематичні, комбіновані, інтегровані, бінарні), концерти, вистави, ігри-естафети, ігри-драматизації, днінародженнядітей,екскурсії, свята, розваги, ярмарки.

В дитячому садку під керівництвом музкерівника Ліхуші В.Л.функціонує хореографічний гурток «Талановиті танцюристи», на заняттях якого широко використовуються нетрадиційні техніки психологічного розвантаження.Естетичне виховання сприяє розвитку природних нахилів дітей, їх творчих здібностей, обдарувань, уяви та фантазії.

 Гурток англійської мови , який веде Облапінська О.В. теж дає хороші результати, діти з легкістю опановують назви оточуючих предметів, та прості фрази.

З дітьми кожної вікової групи спортивні свята організовуються в закладі систематично – щомісячно у приміщенні (спортивній залі) або на спортивному майданчику в другу половину дня. Планують і проводять їх вихователі з врахуванням вікових особливостей, інтересів та здібностей дітей, за допомогою музичного керівника, батьків. Проведення спортивних свят обов’язково супроводжується яскравим та змістовним оформленням зали чи майданчика, ретельним підбором музичного репертуару, згідно з тематикою свята, оснащенням костюмів, належної атрибутики, спортивного інвентарю, обладнання. Під час організації та проведення спортивних заходів використовуються знайомі дітям вправи, спортивні і рухливі ігри, народні рухливі ігри, пристосовуючи їх до певного сюжету з використанням віршованого та пісенного матеріалу.

    Варто зазначити ,що у закладі виконуються всі протиєпідемічні заходи, адже з 01.06.2020 колектив працює в карантинному режимі, розроблені та затверджені алгоритм та регламент роботи ДНЗ.

Перспективи дошкільного закладу включають покращувати матеріально-технічну базу, покращувати роботу співпраці дошкільного закладу та школи, продовжувати роботу по вихованню у дітей національної свідомості, любові до рідної мови та України, формувати у працівників закладу інтерес до інноваційних технологій та підвищення кваліфікаційного рівня педагогів.

bottom of page